Erivajadustega inimeste suvekool Pedase puhkekülas 16-18.juuli

Jõululaat Raplas

Käisime oma toredaid kaupu müümas, mida oleme tugikeskuses ise valmistanud. Müügis oli nii keraamikat, õmblustooteid, süüteroose, küünlaid jm.

Tore oli kohata ka teisi keskuste müüjaid ning uudistada, mida põnevat nemad aasta jooksul on meisterdanud.

Septembri sünnipäevalaste pidustus

Noored nautimas sünnipäeva pidu uue keskuse õppeköögis.

Tantsu ja laulupidu viljandis augustis

Viljandis toimusid kümnendad erivajadustega inimeste tantsu  – ja laulupidu. Kohale oli tulnud ka vabariigi president pr Kaljulaid.

Noored olid väga rõõmsad, et said taas laulukaare all laulda. Kõik ootavad juba järgmist aastat, et taas ühiselt laulda ja tantsida.

Kolimine uutesse ruumidesse

Augustis 2018 toimus suur kolimine. Terve erihoolekande osakond kolis Haapsalu sotsiaalmajast aadressile Kastani 9 (sissepääs maja parem poolsest tiivast). Abilisteks oli tublid kliendid ning usinad töötajad. Nädala ajaga leidsid uues keskuses kõik asjad omale koha. Uues majas on erihoolekandel rohkem ruumi. Meil on kolm erinevat tegevustuba, õppeköök ning lisaks ka puhketuba.

Kliendid on muudatustega väga rahul. Uus keskus on avaram ning keskkond on rahulikum ning vaiksem. Lemmikuks on osutunud ka õppeköök, kus kliendid käivad endale ise hommikuti teed või kohvi keetmas. Mõnus on seal laua ääres hommikust sooja jooki nautida ning juttu rääkida.

Kastani tugikeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 10-15ni.

Huviringid toimuvad vastavalt kuukavale, mida saab küsida tegevusjuhendajatelt.

Boccia turniir Raplas

Kevadel 2018 korraldas Rapla Vahtra tugikeskus toreda Boccia turniiri, kohal oli kutsutud veel teisigi päevakeskusi kelle vahel jõudu sai katsuda. Haapsalu Sotsiaalmaja saavutas viienda koha.

Teletorni külastus

Kolmel tublil hoovikoristamise vabatahtlikul oli võimalus külastada Tallinna Teletorni. Vaadeldi linna ja maad kõrgelt tipust kui ka külastati Teletorni all olevat Nõukogudeliidu aegset näitust.

Suvepäevad Tuksis 2017

6-8.juuni toimusid Tuksis üle-Eestilised erivajadustega inimeste suvepäevad. Kokku oli tulnud üle Eesti 117 osalejat. Koos mängiti ning tantsiti – samuti võeti ette matk mereäärde. Julgemad käisid ka merevett nautimas.

Jõulupidu Erihoolekandes

Jõulupidu tähistati Erihoolekandes noorte etteastete, ühise kringli söömise ja jõuluvana külastusega. Noortel oli ettevalmistatud näidend, laulud ja tantsud.

Politsei infotund ohutust liiklemimg_0229isest

Kolmapäeval, 12.oktoobril, käis  külas konstaabel Kiur Klipperg, kes rääkis ohutust liiklemisest tänaval nii jalgsi kui rattaga ning õpetas kuidas kontrollida, kas sinu helkur on töökorras.

Spordipäev Vändras

Juba mitmendat aastat on käinud Haapsalu Erihoolekande noored img_7609end proovile panemas Vändras, kuhu koguneb üle Eesti mitmeid, et võistelda koos erinevatel spordialadel. Ka sel aastal 24.augustil kogunesid erivajadustega inimesed kokku Vändrasse. Võisteldi kaugushüppes, 60 m jooksus, ratastooli võidusõidus, kuulitõukes kui ka vigurteate võitluses. Koju toodi medaleid nii kaugushüppest, kuulitõukest, 60 m jooksust kui ka ratastooli võidusõidust. Tublid olite!

KIK projekt Nõva väljasõitimg_1642

Seoses KIK projektiga on meie maja noortel olnud võimalus osaleda iimg_1650gal kuul ühel toredal välja sõidul erinevatesse looduskaunitesse paikadesse. 18.augustil oli välja sõit Nõvale, kus uuriti laulvat liiva ning külastati looduskeskust.  Nõva looduskeskuses sai uurida mikroskoopbi alt erinevaid liivaterakesi ning samuti sai tutvuda erinevate loomade topistega.

Suvepäevad Vana-Vigalas

12-14.juulil osalesid Erihoolekande noored Vana-Vigalas üle Eestilistel suvepäevadel. Võimalus oli tutvuda uute noimg_1596ortega ning õppida uusi mänge ja laule. Kolm päeva möödusid kiirelt ja teguderohkelt. Päeval oli mitmeid erinevaid huvitegevusi ja sportmänge ning õhtuti olid esinemised ning tantsuõhtud. Koos külastati ka metsavendade punkrit sügaval metsas. Viimasel päeval anti suvepäevade teatepulk edasi Haapsalule. Kohtumiseni järgmisel suvel!

Vanematepäev

5img_1585.juulil kohtusid Erihoolekande tegevusjuhendajad noorte ja nende vanematega, et meenutada möödunud õppeaastat. Koos söödi noorte valmistatud võileivatorti ning räägiti, mis möödunud aastal oli toredat ning millega võiks jätkata järgmisel sügisel. Samuti said vanemad koos noortega õppida toolitantsu huviringis õpitud tantse.