Pakume edasi teenuseid:

Huviringid – tavapärane.
Lisainfo huvijuhtidelt otse või sotsiaaltöötajalt Reet Lumiste 5330 1702.

Koduteenus – klientide juures tehakse hoolduskavas ettenähtud tegevusi, täites koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ettenähtud turvalisuse nõudeid (kliendiga hoitakse vahet ja töötajad kannavad maski).

Sotsiaaltransport – tavapärane.

Turvakodu ja varjapaigateenus – tavapärane.

Supiköök – tavapärane.
Supp tuleb ettetellida eelmisel tööpäeval enne 11:00.
Ettetellimiseks helistada sekretärile 473 5060, 5301 1424.

Sooja toidu kojuvedu – tavapärane.

Erihoolekandeteenus – tavapärane.

Päevahoiuteenus – tavapärane.

Isikliku abistaja teenus, tugiisikuteenus – tavapärane.

Dušši kasutamine – tavapärane.
Palume ette helistada ja dušširuum kinni panna, et vältida võimalust, et tekib järjekord.

Lääne Maakonna Keskraamatukogu Laenutuspunkt Sotsiaalmajas on avatud tavapäraselt:
Teisipäeviti kell 14:00-17:00 ja reedeti kell 11:00-14:00.

Ei toimu:

Erivajadusega laste vanemate tugigruppi esialgu ei toimu.

Omastehooldajate kogunemist esialgu ei toimu.

Dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine toimub Kastani 9, parempoolses tiivas (Kastani Tugikeskuse ruumides).

Teenuste kasutamisel palume täita riiklikke nõudeid ja soovitusi viiruse leviku tõkestamiseks: kanda maski/katta suu ja nina siseruumides ja sotsiaaltranspordil ning vahetul kontaktil teistega. Hoida vahet ehk 2+2 reegel. Desinfitseerida käsi.

Osad inimesed on küll viiruse läbipõdenud ja vaikselt ka hakkab tekkima rohkem elanikkonda, kes on saanud vaktsiini. Siinkohal on terviseameti juhised järgmised nendele, kes on läbipõdenud ja vaktsineeritud:

3. COVID-19 immuniseeritute erisused

3.1. Seni avaldatud teadusuuringud näitavad, et vaktsineerimise ja läbipõdemise järel tekkiv efektiivne kaitse COVID-19 haiguse suhtes kestab kuus kuud.

3.2. Vaktsineerimise ja läbipõdemise järgselt ei saa täielikult välistada haigestumist ja viiruse edasikandmist. Seetõttu peavad nii läbipõdenud kui ka vaktsineeritud järgima kõiki ennetusmeetmeid ja piiranguid, sh kandma maski, hoidma distantsi, järgima head käte- ja respiratoorset hügieeni ja kindlasti jälgima hoolikalt oma tervist.

3.3. Küll aga ei pea vaktsineeritud ja läbipõdenud:

3.3.1. jääma lähikontaktsena eneseisolatsiooni;

3.3.2. riskiriigist Eestisse tulles testima ega jääma eneseisolatsiooni. Nimetatud erisused kehtivad Eestis. Teistes riikides kehtivate kohustuste ja õiguste kohta tuleb uurida vastava riigi ametlikest kanalitest.

Info pärineb:

https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Juhendid/COVID-19/terviseamet_juhend_covid-19_immun_17.02.21.pdf

Palun võtke meiega ühendust kui on mure või teenuse vajadus:

Sekretär: 473 5060, 5301 1424

Direktor: 473 5061, 5886 2323

Püüame oma tegemiste ja mittetegemistega tagada klientide ja oma töötajate turvalisuse. Oleme samuti selle viiruse ees haavatavad ja tuleb ette keerulisi olukordi ning raskeid valikuid. Kohati on vaja valida halbadest valikutest kõige vähem halb.

Oleme tänulikud teie mõistva suhtumise ja kannatlikkuse eest! Me ei tea, mida tulevik toob, aga anname endast parima ja püüame koos hakkama saada ning loodame väga, et see kõik laheneb peagi. Unistame siiski toimivatest teenustest ja meeldivast aja koosveetmisest, kuid enne tuleb veel olla tubli ja võtta vastutus selles keerulises olukorras.

Annaliisa Täht ja sotsiaalmaja töötajad

*

Sotsiaalmaja töökorraldus alates 24.11.2020

Seoses koroonaviiruse levikuga ja vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutelek ehtivad sotsiaalmajas alates 24.11.2020 töökorralduse ja sisekorra täiendavad nõuded:

  • maski kandmise või nina ja suu katmise kohustus;
  • 2+2 reegel (koos saavad liikuda 2 inimest, kes peavad teistest hoidma kahemeetrist vahemaad).

Sotsiaalmaja töötajad kannavad kaitsemaske või kaitsevisiire.

Sotsiaalmajja on keelatud tulla inimestel kes: põevad koroonaviirust; on lähema kahe nädala jooksul endale teadaolevalt kokku puutunud koroonaviirusesse nakatunuga; on haigusnähtudega (köha, nohu, palavik, halb enesetunne).

Sotsiaalmaja töötajal on õigus kahtluse korral puutevaba termomeetriga kraadida kliendi kehatemperatuuri.

Sotsiaalmajja sisenedes tuleb klientidel ja töötajatel desinfitseerid käed.

*

*

*

Püüame aidata kõiki abivajajaid ja tagada esmase toimetuleku. Palume pöörduda meie poole, kui on abi vaja igapäevasel toimetulekul ning püüame leida lahenduse.

Kontakttelefon: 473 5060, 5301 1424

*

*

Juhised ja teavitused COVID-19 viiruse puhangu ajal

Koroonaviirus on väga sarnane haigus gripile, kuid kuna see on uus viirus, oleme igaks juhuks ettevaatlikumad ja teeme kõik, et viirus inimeselt inimesele edasi ei leviks. Inimestel, kellel on koroonaviirus diagnoositud, on tihti sellised haigusnähud nagu köha, kõrge palavik ja hingamisraskuseid.

Mida saab teha, et mitte haigeks jääda:

– Pese käsi regulaarselt ja hoolikalt sooja vee ning seebiga. Kui neid pole võtta, aitab ka desinfitseerimisvahend.

– Köhi ja aevasta varrukasse. Käe suu ette panemisest ei ole kasu, sest peopessa sattunud pisikud kanduvad sealt kergesti edasi.

– Ära puuduta nägu, silmi või suud pesemata kätega. Nii väldid viiruse kandumist kätelt organismi.

– Kasutatud taskurätt on tõeline pisikupesa. Eelista pabertaskurätte ja viska need peale kasutamist kohe prügikasti.

– Praegu on hea aeg olla kodus ja mitte kokku puutuda teiste inimestega. Kui oled tõbine või suisa haige, jää kindlasti koju. Viirus võib edasi kanduda tööl, poes, bussis, päevakeskuses või rahvaüritustel.

– Kui kodus hakkab igav, mine jalutama. Värskes õhus viirus ei levi ja värskes õhus viibimine teeb su tervisele head.

– Kui sa tunned end haigena, helista oma perearstile. Tema annab nõu, kuidas edasi toimida. Kui perearsti telefon on hõivatud, saad abi perearstide nõuandeliinilt 1220. EMOsse ei ole mõtet järjekorda ootama minna- võid ise nakkuse saada või teisi nakatada.

– Kui vajad ravimeid kroonilise haiguse raviks, siis helista retsepti pikendamiseks oma perearstile

Kuidas käituda, kui sul on vaja osta toitu või ravimeid?

– Kui sa elad linnas, telli võimalusel toit e-poest.

– Kui on vajadus minna poodi või apteeki, mine võimalusel kõige lähemasse, kuhu saad minna jala, mitte bussiga.

– Osta poest toitu arvestusega, et ei peaks 3-5-päeva poodi tagasi minema. Mõtle läbi, mida saad need päevad süüa teha. Mitmeks nädalaks toitu varuda pole mõtet- poodidesse tuuakse iga päev kaupa juurde.

– Ravimeid ostes, kui apteekril on hetkel anda sulle nt ühe retsepti eest ravimeid, ära muretse- ravimeid tuuakse apteekidesse kindlasti juurde.

– Peale poes või apteegist käimist pese kindlasti hoolikalt käed.

Mida veel meeles pidada:

– On täiesti normaalne, kui sa tunned rahutust, muret, segadust või soovi tõmbuda endasse.

– Kui tunned end emotsionaalselt halvasti, helista lähedasele inimesele. Jagatud mure on pool muret!

– Internetis levib väga palju väärinfot- ära usu seda. Koroonaviiruse kohta on tõene info www.koroonaviirus.ee

*

*

Коронавирус по своим симптомам очень похож на заболевание гриппом, но поскольку он является новым вирусом, мы просто должны быть более осторожны и сделать все от нас зависящее, чтобы предотвратить его распространение от человека к человеку. Люди у кого диагностирован коронавирус, часто имеют такие признаки и симптомы как кашель, высокая температура и затруднённое дыхание.

Что вы можете сделать, чтобы оставаться здоровым:

• Регулярно и тщательно мойте руки теплой водой и мылом. Если такой возможности нет, используйте дезинфицирующее средство.

• Кашляй и чихай в рукав. Прикрывать рот ладонью бесполезно, потому что бактерии с ладони легко переносятся.

• Не трогайте лицо, глаза или рот немытыми руками. Это предотвращает передачу вируса с ваших рук в организм.

• Используемый носовой платок представляет собой настоящий рассадник бактерий. Предпочитайте бумажные носовые платки и выбрасывайте их в мусорное ведро сразу после использования.

• Сейчас то время, когда лучше побыть дома и не соприкасаться с другими людьми. Если вы не чувствуете себя хорошо или больны, непременно оставайтесь дома. Вирус может передаться на работе, в магазине, в автобусе, в детском саду или на общественных мероприятиях.

• Если вам скучно сидеть дома, отправляйтесь на прогулку. Вирус не распространяется на свежем воздухе и пребывание там полезно для вашего здоровья.

• Если вы почувствовали себя заболевшим, позвоните своему семейному врачу. Он посоветует вам, как действовать дальше. Если телефон семейного врача занят, вы можете получить помощь по инфотелефону семейных врачей 1220. Нет смысла ехать в приём неотложной помощи и стоять в очереди – вы можете заразиться сами или заразить других.

• Если вам нужно лекарство для лечения хронических заболеваний, позвоните своему семейному врачу чтобы продлить рецепт.

Что делать, если вам нужно купить еду или лекарства?

• Если вы живете в городе, закажите еду в интернет-магазине, если это возможно. • Если вам нужно пойти в продуктовый магазин или аптеку выбирайте по возможности ближайшие, чтобы дойти пешком, а не на автобусе.

• Покупайте продукты с запасом на 3-5 дней для того чтобы избежать частых посещений магазинов. Продумайте, что вы можете приготовить в эти дни. Закупать продукты на нескольких недель бессмысленно – товары поставляются в магазины ежедневно.

• Не стоит переживать если при покупке лекарств ваш фармацевт выдает вам одно лекарство по одному рецепту – лекарства будут поступать в аптеки постоянно.

• Обязательно тщательно мойте руки после посещения магазина или аптеки.

О чём нужно помнить ещё:

• Это понятно и нормально, что в данной ситуации вы чувствуйте себя тревожно и растерянно, а также можете замкнуться в себе.

• Если вам эмоционально тяжело, позвоните близкому вам человеку. Разделённые с кем-то переживания – это переживания, поделенные надвое!

• В интернете много дезинформации – не верьте этому. Здесь проверенная информация о коронавирусе: www.koroonaviirus.ee