Seentest ja esmaabist metsas

HAAPSALU SOTSIAALMAJA KUTSUB SÜGISESELE HOOAJA ÜRITUSELE 17.SEPTEMBRIL KELL 12.00
SEENTEST RÄÄGIB RMK TÖÖTAJA TIIU ANNUK
ESMAABIST METSAS RÄÄGIB ANU TURU

Jalg ja Tald, 19.09 algusega 10.00 (registreerimisega)

24.septembril, kell 13.00

toimub Muusikakooli saalis kohtumine Haapsalu rännumehe Viljo Sooniga, kes räägib oma reisidest ja tööst välismaal sh pikaajalisest viibimisest Austraalias ja õpetajana Vietnamis.

Ürituse korraldaja: Läänemaa Invaühing

Tule kuulama!


 


Naerukoolitus pensionäridele
Toimumise aeg: 26. septembril, kell 11.00
Koht: Sotsiaalmaja
Kestus: 2-3 akad. tundi
Koolituse viib läbi: Silva Sirge – konsultant-koolitaja, majanduse ja psühholoogia MA, naerukoolitaja (naerujooga juhendaja)
Mõtlemisel ja sõnadel on väga suur jõud. Positiivne ja jaatav sõna kolleegide, pere, sõprade ja tuttavate poolt aitab meil kergemini toime tulla ka keerulisemas, pingelisemas ja rõhuvamas ümbruskonnas. Negatiivsuse ja kritiseerimise (ka mõtetes) õhkkonnas on edasiminek raskendatud, loovus ja saavutusvajadus on takistatud, koostöö ja positiivsete tulemuste saavutamine on äärmiselt keeruline. Vestleme positiivsetest sõnadest ja mõtlemisest, nende mõjust suhtlemisel, aga ka nende mõjust oma tervisele, meeleolule, tegevusele. Positiivne mõtlemine, hea tuju ja naer on tihedalt seotud. Naer on üks kiiremaid viise stressi ja pingete maandamiseks, positiivsusele lülitumiseks. On kindlaks tehtud, et juba väikseimgi naer on tervisele kasulik.
Teeme koos läbi naerukoolituse seansi (lühidalt naeruseansi). Naeruseansi eesmärgiks on kõrvaldada negatiivsed tunded ja tunda elust rõõmu.Me saame oma naeru arendada avatumaks ja nii hakkavad ka väikesed asjad meile üha enam rõõmu valmistama. Naeruseansi ajal pöörame tähelepanu ka sellistele harjutustele, mida saab kasutada oma igapäevases elus ja töös, osalejate kiiremaks liitmiseks mingisse protsessi või sündmusesse, vaimu turgutamiseks, väsimuse peletamiseks, aga ka enda tuju kiireks parandamiseks (eriti, kui see on mõnel päeval lootusetult rikutud).
Naeru kui kõige positiivsema tegevuse tervistavast mõjust saate lugeda siit  http://www.stability.ee/index.php?page=338&
Koolituse läbiviimist toetavad: Spordiliit Läänela, Haapsalu Linna Pensionäride Ühendus ja Haapsalu Sotsiaalmaja.
*