Päevahoiuteenus

Teenus on mõeldud eakatele inimestele, kes tahavad säilitada oma kognitiivsed võimed (selleks toetavad tegevused nt ristsõnade lahendamine, muusika, käsitöö jms); füüsilise seisundi säilitamiseks ja parandmaiseks (selleks võimlemine, jalutuskäigud).

Teenus on mõeldud ka eakatele inimestele, kellel on suurenenud järelevalve vajadus päevasel ajal (nt kukkumised, mäluhäired, algstaadiumis dementsus). Teenuse vajadust hinnatakse vestluse käigus kas teenust vajava inimese või tema lähedasega.

Päevahoid kuulub eaka inimese perekonda toetavate teenuste hulka, mis aitab säilitada nii eaka kui tema lähedaste elukvaliteeti. See soodustab eakate inimeste kodus elamist, võimaldab tema lähedastel jätkata töötamist ja saada puhkust.

Päevahoiu teenusel olevatele eakatele tagatakse tööpäeviti teenused vastavalt vajadusele nt päevane hooldus, ühtlasi pakutakse erinevaid arendavaid tegevusi, mälutreeninguid, tegevusi füüsilise seisundi säilitamiseks, võimalust puhkuseks ja suhtlemiseks. Päevaste tegevuste intensiivsus ja planeerimine lähtuvad eaka suutlikkusest ning toimetulekust individuaalselt, arvestades sealjuures eaka ja lähedaste soove.

Haapsalu Sotsiaalmajas osutatakse päevahoiueenust esmaspäevast reedeni, kuni 8 tundi päevas. Päevahoiuteenust võib kasutada igapäevaselt, üksikutel päevadel või mõnedel tundidel nädalas – just nii nagu inimesel vaja on.

Vajadusel on võimalus kasutada sotsiaalmaja transporti päevahoidu ja tagasi koju. Päevahoiuteenusele on oodatud ka eakad inimesed, kes tunnevad end kodus üksildaselt ning soovivad suhelda ja teiste seltsis koos aega veeta.

Mida päevahoius teeme: loeme hommikukohvi juurde ajalehti, räägime elust ja maailmaasjadest, loeme põnevaid ajakirju, teeme käsitööd, käime jalutamas ja mõnikord väljasõidul, osaleme sotsiaalmaja huviringides nagu ettelugemisring ja toolitants ning teeme muud toredat ja kasulikku. Kohapeal on soe lõunasöök. Haapsalus päevahoidu külastavate prouade hinnangul on siin õdus olemine, jätkub juttu ja nalja, saab sobitada uusi tutvusi ning igav ei ole kindlasti. Tullakse palju ikka suhtlemise pärast ja et saaks teisi inimesi näha. Soovi korral saab võtta kodust kaasa poolelioleva näputöö ja siin edasi teha. Täna käivad päevahoius prouad, aga oodatud on ka pensioniealised härrad. Päevahoidu võib tulla esialgu tutvuma ja vaatama, mida tehakse ja kuidas tundub – kui meeldib, siis saab jääda juba pikemalt. Takistuseks ei ole, kui oled ratastoolis, kasutad rulaatorit või muud liikumisabivahendit. Saame aidata kohale jõudmisel. Teenust pakume kahes kohas: Haapsalus ja Panga külas.

Päevahoiuteenuse raames tegeleb eaka inimesega turvalises keskkonnas päevahoiu töötaja. Pildil meie rõõmsameelsed päevahoiu töötajad: Vilja, Ada ja Heli. 

Päevahoiuteenuse arendamist toetab Haapsalu linnavalitsuse projekt nr 2014-2020.2.02.18-0056  „Haapsalu hoolekandeteenuste juurutamine ja arendamine“. Teenus on kliendile tasuta.

Teenuse saamiseks pöörduda sotsiaalmajja.

Serli Küünarpuu: tel, e-post: 473 5061, 5886 2323, serli@sotsmaja.ee

Lugu meie teenuselt. Helistati meie majja ja küsiti kodust abi, aga ka infot päevaste tegevuste kohta. Proua tuli tutvuma päevahoiu teenusega ja see meeldis talle esimesest päevast peale.